WĘDKARSKI WYWIAD

Rozpoczynamy serię artykułów pod tytułem – Wędkarski Wywiad. Postaramy się przedstawić wam ciekawe osobistości nie tylko z Polski. Oczywiście nie ograniczymy się tylko do feedera ale również poszerzymy horyzonty o różne metody wędkarstwa jak i topowych producentów sprzętu wędkarskiego.

MARCIN KURZEPA – WĘDKARSKI WYWIAD

WĘDKARSKI WYWIAD – MARCIN KURZEPA

Młody i utalentowany zawodnik który już od najmłodszych lat osiągał ogromne sukcesy w wędkarstwie wyczynowym. Między innymi brązowy indywidualny i drużynowy Mistrz świata juniorów, pięciokrotny medalista Mistrzostw Polski. Aktualnie Marcin w barwach Feedersklepu osiąga wiele sukcesów głównie związanych z wędkarstwem gruntowym ( feeder klasyczny i Method feeder ) .

ZAWODY ORGANIZOWANE PRZEZ FEEDERSKLEP

WĘDKARSKI WYWIAD CZ 1

1) JAK ROZPOCZĘŁA SIĘ TWOJA HISTORIA Z WĘDKARSTWEM  

Moja przygoda z wędkarstwem zaczęła się od rekreacyjnych wyjazdów nad wodę z tatą. Tata zaszczepił we mnie wędkarstwo i już od najmłodszych lat zacząłem uczestniczyć w spławikowych zawodach wędkarskich dla lokalnej młodzieży w Kole i Okręgu Katowice. Gdy osiągnąłem wiek ok. 9 lat otrzymałem swoją pierwszą tyczkę i w tym momencie otworzyły mi się możliwości na dalszy, wędkarski rozwój. 

2) JAKA JEST TWOJA ULUBIONA METODA WĘDKARSTWA I DLACZEGO  

W moim krótkim, 23 letnim życiu jedyną metodą jakiej nie spróbowałem to surfcasting i łowienie z kutra – pewnie z uwagi na miejsce zamieszkania. Miałem krótki epizod z muchówką, karpiarstwem; trochę dłużej zajmowałem się spinningiem. Jednak priorytetem dla mnie był rozwój sportowy i osiąganie sukcesów w zawodach – dlatego przez większość lat życia zajmowałem się spławikiem. W miarę upływu czasu i popularyzacji feedera zdecydowałem się porzucić spławik i w całości poświęcić się gruntowemu łowieniu. W tym momencie jest to moja ulubiona dyscyplina, w której czuje że wiele jeszcze nie odkryłem i to sprawia mi wielką frajdę. 

3) JAKIE JEST TWOJE NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIE WĘDKARSKIE  

W czasie kilkunastu lat startów w zawodach spławikowych zdołałem zdobyć kilka medali na szczeblach juniorskich na arenie krajowej i międzynarodowej. Do najważniejszych z pewnością należą te zdobyte na Mistrzostwach Świata. W Holandii i Irlandii sięgnęliśmy po drużynowy brąz, a mi przy okazji udało się wrócić z Irlandii z indywidualnym brązowym medalem. Na arenie krajowej najwięcej satysfakcji sprawiło mi stanięcie 5-krotnie z rzędu na podium Mistrzostw Polski, dwukrotnie triumfując. W dyscyplinie feederowej na MP w Opolu startowałem jako debiutant i zdobyłem srebrny medal. 

WĘDKARSKI WYWIAD – MARCIN KURZEPA

WĘDKARSKI WYWIAD CZ 2

4) JAKIE SĄ TWOJE ULUBIONE PRZYNĘTY / ZANĘTY  

Nie mam takowych. Często zmieniam swoje przyzwyczajenia i kombinuje różnymi wariantami nęcenia. Pewnych reguł trzeba się trzymać, ale dotyczy to bardziej podejścia do łowienia aniżeli konkretnych produktów. 

5) JAKI JEST TWÓJ WĘDKARSKI CEL DO OSIĄGNIĘCIA W 2021 ROKU  

Staram się niczego nie planować. Jeżdżę przede wszystkim po zawodach, a startując w nich myśli się tylko o zwycięstwie. Więc niech będzie ich jak najwięcej.

6) CO MOŻESZ NAPISAĆ OSOBOM KTÓRE DOPIERO ZACZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z WĘDKARSTWEM WYCZYNOWYM 

Jeśli jesteś ambitny i chcesz zostać dobrym zawodnikiem to 90% wypadów nad wodę poświęć na zawody z najlepszymi. Podpatruj tylko jedną osobę i staraj się być taki jak on. Kierowanie się opinią większości to największy błąd jaki może popełnić początkujący zawodnik. 

KANAŁ IMPREZY WĘDKARSKIE

8) PLECIONKA CZY ŻYŁKA ?  

Z pewnością nigdy nie wrócę już do wędkowania na żyłki. Gdy wykonałem pierwszy rzut z plecionką na kołowrotku poczułem się jakbym odkrył Złoty Pociąg.

9) JAKĄ ROLĘ W TWOIM ŻYCIU ODGRYWA WĘDKARSTWO   

Pierwszoplanową, to styl życia. Tym trzeba żyć aby nie odstawać od czołówki. To tak jak z każdym innym sportem. Jeśli jesteś w sportowym ciągu i regularnie trenujesz to jesteś skuteczniejszy, jesteś lepiej przygotowany kondycyjnie. W wędkarstwie słowo “kondycyjnie” można zamienić na “obłowienie”. Obłowienie to nic innego jak sprawność w podejmowaniu decyzji, kontrolowanie tego co robisz, pamięć do schematów, wiara w nasze decyzje. Tu głowa jest bardzo ważnym elementem całej układanki. Jeśli głęboko wierzysz w swoje przekonania i wiesz co robić to twoje łowienie idzie po twojej myśli, a jeśli nie idzie po twojej myśli to szybko się odnajdujesz i wracasz do rytmu. Rzecz jasna ta teoria tyczy się głównie zawodniczego łowienia. 

10) OD JAK DAWNA ZAJMUJESZ SIĘ WĘDKARSTWEM WYCZYNOWYM  

Na to pytanie odpowiedziałem już wcześniej, ale dopiszę tu tylko że takim przełomowym wiekiem były okolice 16 urodzin. Wtedy zacząłem postrzegać wędkarstwo jako sposób na życie i coś w czym chciałbym być najlepszy. Chyba każdy zawodnik dąży do samorozwoju i wspinania się coraz wyżej po szczeblach. Właśnie wtedy zacząłem się bardzo usamodzielniać i już na poważnie traktować to co robię. 

WĘDKARSKI WYWIAD – MARCIN KURZEPA

RED: JAKUB KUCHARSKI

SKLEP WĘDKARSKI – FEEDERSKLEP

7 thoughts on “WĘDKARSKI WYWIAD

 • 29 października 2020 o 06:38
  Permalink

  Bardzo fajny wywiad – 23 letni Marcin Kurzepa to osoba od której każdy może się wiele nauczyć oglądając jego filmy, czy czytając takie wywiady jak ten!

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 13:02
  Permalink

  Marcin bardzo młody wedkarz chciałbym w wiego wieku mieć taką wiedzę i doświadczenie, nie jeden wedkarz o większym stażu mógłby się uczyć od niego.

  Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 18:58
   Permalink

   Super wywiad, i wskazówki dla innych

   Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 18:49
  Permalink

  Surfcasting fajna sprawa 🙂 trochę toporne łowienie ale można zahaczyć potwora.
  Co do osiągnięć klasa. Nic tylko pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 18:54
  Permalink

  Kopalnia wiedzy i wielki talent, jest się od kogo uczyć!

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2020 o 17:13
  Permalink

  Super wywiad z super Gościem.Czekam na kolejne

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *