WĘDKARSKI WYWIAD #4

Szanowni Państwo kolejny wywiad zapowiada się bardzo ciekawie. Aktor, Wędkarz, Youtuber jednym słowem człowiek orkiestra. Przedstawiamy wam Olina Gutowskiego i oczywiście zapraszamy do przeczytania nowego wpisu …

WĘDKARSKI WYWIAD #4

1 ) JAK ROZPOCZĘŁA SIĘ TWOJA HISTORIA Z WĘDKARSTWEM

Moje pierwsze wędkowanie to był 2m leszczynowy kij na lichym mazurskim pomościku. Był rok 1984, miałem 4 lata i wraz z tatą odławialiśmy wielkie ilości płoci i okoni wyłącznie na chleb i kopane dżdżownice. Do dziś nie wiem jakim cudem utrzymałem w tym wieku drąg, który ważył ponad pół kilograma. Na tym samym wyjeździe prawie udało mi się złapać w ręce węgorza, który czaił się na płyciźnie w pustej gałęzi. To przeważyło! Wskazówka zajawki od razu wykręciła się poza skalę.

2 ) JAKA JEST TWOJA ULUBIONA METODA WĘDKARSTWA I DLACZEGO

Moją ulubioną metodą wędkowania jest spławik. Finezja, możliwości, szybkość i skuteczność to konkretne argumenty za. Magia, delikatność i widok brania na antence siedzą głęboko w mojej duszy i śnią się po nocach. W pewnym momencie byłem takim fanem spławika, że startowałem we wszystkich możliwych zawodach. Uwielbiam łowić zarówno na 0,5g w kanale jak i na ciężkie lizaki i bomby w nurcie

3 ) JAKIE JEST TWOJE NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIE WĘDKARSKIE

Wygrałem kiedyś międzynarodowe zawody wędkarskie Warszawa-Berlin-Praga, to takie symboliczne zwycięstwo dla mnie, bo wiem, że Czesi i Niemcy do dziś trzęsą portkami, kiedy słyszą słowo Olin (hahahaha).A jesli chodzi o rybsko, to sum 206cm. Chwalę się nim na imprezach i to robi wrażenie!

4 ) JAKIE SĄ TWOJE ULUBIONE PRZYNĘTY DO METHODY LUB FEEDERA KLASYCZNEGO ( SMAK / ROZMIAR )

Zdecydowanie biały robak! W różnych kobinacjach. Np. z pływającym robakiem winnera. Ostatnio łowię dużo na Guciobellsy Extru Fish. Na sztucznych łowiskach to rzeczywiście niesamowicie działa! 

5) JAKI JEST TWÓJ WĘDKARSKI CEL DO OSIĄGNIĘCIA W 2021 ROKU

Oj będzie tego trochę. Spróbuję przedstawić pierwszą trójkę. Marzy mi się złowić w końcu troć podczas brodzenia w Bałtyku. Byłem już dwa razy. Bez kontaktu. Chciałbym zacząć znów startować w zawodach, w tym feederowych, tym bardziej, że przepisuję się do nowego koła – 100Bistyp więc muszę tam zamieszać hihi. Planuję połowić w Adriatyku na feeder i na paternoster z dryfującej łodzi oraz zorganizować tam bazę wypadową na takie łowienie wraz z firmą FishingTour. 

WĘDKARSKI WYWIAD CZ 2

6) CZY SŁYSZAŁEŚ JUŻ WCZEŚNIEJ O GRUPIE METHOD&FEEDER MAZOWSZE

Od jakiegoś czasu widzę posty na Facebooku pochodzące z tej grupy. Wydaje mi się, że energicznie działa. Śledzę to bo sam jestem z Mazowsza więc czytam wszystko co się da!

7) CO MOŻESZ NAPISAĆ OSOBOM KTÓRE DOPIERO ZACZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z WĘDKARSTWEM

Zaczynajcie od najprostszego zestawu – na bata. W ten sposób poznacie dynamikę żyłki, układania się obciążenia, bezwładności przyponu itp. Potem można się zacząć rozwijać z kołowrotkiem. Na początek dobrze jest też łoowić w miejscu gdzie występuje duża ilość drobnych ryb, żeby móc jak najwięcej razy zakładać robaki, odhaczać, holowac i zarzucać. Idealny do tego jest pomost na dużym dzikim jeziorze, z obfitością płoci, krapi i leszczyków. 

8) NA CZYM SIEDZISZ I CZYM ŁOWISZ ( Jakiego siedziska/fotela używasz , oraz wędzisk i kołowrotków ) .

Używam kombajnu Sensas. Jest bardzo mocny. Bez problemu na opasce wiślanej rozkładam go i nie boję się spaść. Moje wędziska do feedera to Mistrall Aqua Method feeder 3,00 i 3,30. Do tego mam różne kołowrotki, ale chyba najwygodniej mi się łowi na Mistrallowskie Amundsony.

9) PLECIONKA CZY ŻYŁKA ?

 Do ryb spokojnego żeru stosuję żyłkę. Na silnym uciągu, przy koszykach 120g to 0,28, a na kanałku 0,14 – 0,16. 

10) CZY PLANUJESZ JAKIEŚ ZMIANY NA NOWY ROK DOTYCZĄCE NAGRYWANIA FILMÓW

 Na kanale 1000wędek mam kategorię filmów “Pojedynki i wyzwania”. Tutaj planuję dorzucić sporo contentu. No i do 1000 wędek zostało jeszcze 990 hahahahahahaha .

11) JESTEŚ MOŻNA POWIEDZIEĆ TWARZĄ ZANĘT PRODUKOWANYCH PRZEZ FIRMĘ EXTRU FISH MOŻESZ NAM COŚ WIĘCEJ O TYM NAPISAĆ.

Zanęt Extru Fish oczywiście używam cały czas. Ponieważ brałem udział w powstawaniu tych receptur, wiem które wybrać haha. W zimnych porach roku zdecydowanie skorupiak/robak, a w lecie – eco secret, leszcz albo płoć, które są ultra chude i drobno mielone. Na wielkie żarcie spożywcze w sam raz bo samemu się decyduje jakie kalorie wjadą do kul. Wiosną 2020 łowiliśmy wszyscy w teamie na morwę i to była hitowa mieszanka. Czy wiosna 21 będzie znów należała do morwy? Zobaczymy!Z pewnością przyszłość zanęt w naszych wodach będzie należała do Extru. Tak musi być, bo inaczej wszystko się nam zakwasi i zagotuje.

WĘDKARSKI WYWIAD – OLIN GUTOWSKI

RED: JAKUB KUCHARSKI ( KUCHARFISHING)

One thought on “WĘDKARSKI WYWIAD #4

  • 4 listopada 2020 o 19:19
    Permalink

    Niezły wywiad, fajnie się czyta, Extru Fish robi robotę!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *