WĘDKARSKI WYWIAD #5

Szanowni Państwo zapraszamy na kolejny wędkarski wywiad. Marcin Kostka jest to niewątpliwie osoba warta zwrócenia uwagi. Klasyczny feeder i wędkarstwo wyczynowe to jest to w czym czuje się najlepiej. Marcin wraz z feederowym teamem Robinsona zdobywają coraz to większe sukcesy.

MARCIN KOSTKA

WĘDKARSKI WYWIAD CZ 1

1 ) JAK ROZPOCZĘŁA SIĘ TWOJA HISTORIA Z WĘDKARSTWEM

Moją przygodę z wędkarstwem rozpocząłem w wieku 6 lat, kiedy to mój ojciec zabrał mnie nad nasza ukochana rzekę Sołę. I tak 27 lat później z czystym sercem mogę stwierdzić że z wędkowania mam taką sama radość jak ten 6letni chłopiec z germiną w ręku.

2 ) JAKA JEST TWOJA ULUBIONA METODA WĘDKARSTWA I DLACZEGO

Moja ulubiona metoda wędkarska jest feeder klasyczny. Jest to zdecydowanie najbardziej finezyjna metoda połowu ze wszystkich metod gruntowych, która daje wiele radości z holu małych i średnich rybek.

3 ) JAKIE JEST TWOJE NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIE WĘDKARSKIE

Zdecydowanie jednych z największych osiągnięć jest zdobycie brązowego medalu na Klubowych Gruntowych Mistrzostwach Polski FEEDER na Odrze w Szczecinie w 2019 roku wspólnie z chłopakami z Team Robinson Feeder z Bielska-Białej. Jeżeli chodzi o indywidualne osiągnięcia to jest nominacja do Kadry Narodowej w dyscyplinie Feeder.

4 ) JAKIE SĄ TWOJE ULUBIONE PRZYNĘTY / ZANĘTY

Jeżeli chodzi o zanęty nie mogę jednoznaczne stwierdzić, która jest moja ulubioną. Każde łowisko zarówno w moim okręgu jak i w Polsce jest inne a do tego musimy wziąć pod uwagę porę roku i warunki atmosferyczne. Zdecydowanie moją bazą, którą zabieram na wszystkie łowiska jest seria zanęt MVDE super crak, G5 oraz biszkopt. O reszcie decyduje po pierwszym treningu na danym łowisku. Najistotniejsza nie jest sama zanęta tylko jej stosunek ilości względem ziemi. Jeśli chodzi o przynęty to wszelkiego rodzaju robactwo.

MARCIN KOSTKA

WĘDKARSKI WYWIAD CZ 2

5) JAKI JEST TWÓJ WĘDKARSKI CEL DO OSIĄGNIĘCIA W 2021 ROKU

W 2021 roku moim celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku w Feederowych Mistrzostwach Polski oraz z klubem robinson powalczyć o jak najlepsza lokatę w Klubowych Mistrzostwach Polski. Miejmy nadzieję, że sytuacja w kraju do tego czasu się ustabilizuje.

6) CZY SŁYSZAŁEŚ JUŻ WCZEŚNIEJ O GRUPIE METHOD&FEEDER MAZOWSZE

Tak, słyszałem, że jesteście fajną rozwijającą się grupą życzę wam coraz większych zasięgów.

7) CO MOŻESZ NAPISAĆ OSOBOM KTÓRE DOPIERO ZACZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z WĘDKARSTWEM WYCZYNOWYM

Przede wszystkim radze się uzbroić w cierpliwość, sentencja, że mistrzem się bywa a nie jest pasuje tu idealnie. Każda odniesiona porażka z wyciągniętymi wnioskami to dorzucenie ziarnka do przyszłych sukcesów. Trening, trening i jeszcze raz trening.

MARCIN KOSTKA

8) JAKA JEST TWOJA ULUBIONA WĘDKA / KOŁOWROTEK

Na tę chwile moją ulubiona wędka jest metchod feeder TX3 3.6m i3.3m w połączeniu z kołowrotkiem power feeder fd 506 .

9) PLECIONKA CZY ŻYŁKA ?

Żyłkę stosuję przy łowieniu na dystansie do 18m powyżej tylko plecionkę.

10) JAKĄ ROLĘ W TWOIM ŻYCIU ODGRYWA WĘDKARSTWO

Niewątpliwie wędkarstwo odgrywa jedna z najważniejszych ról, bez tej pasji nie mógłbym żyć. Z tego miejsca pragnę podziękować mojej żonie, że wspiera mnie w dążeniu do moich wędkarskich celów i że tak dzielnie znosi moja nieobecność związana z wyjazdami na zawody.

11) OD JAK DAWNA ZAJMUJESZ SIĘ WĘDKARSTWEM WYCZYNOWYM

Swoja przygodę z wędkarstwem wyczynowym rozpocząłem ponad dekadę temu, w pierwszej fazie było to wędkarstwo spławikowe, w kolejnej fazie kiedy to w PZW wpisano feeder jako dyscyplinę sportową przerzuciłem się na feeder klasyczny, na który łowiłem od dziecka i tak już chyba pozostanie do sportowej emerytury.

ROBINSON FEEDER TEAM

WĘDKARSKI WYWIAD – MARCIN KOSTKA

RED: JAKUB KUCHARKSI ( KUCHAR FISHING)

One thought on “WĘDKARSKI WYWIAD #5

  • 9 listopada 2020 o 23:43
    Permalink

    Super wywiad Marcinku,życzę sukcesów oraz jestem dumny, że mogę wędkować u Twojego boku 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *